ترمووود، بهترین نمای چوبی

در صورتی که با انواع متریال های نماسازی آشنا باشید، خواهید توانست محیط های زیباتر و بکری را در پیرامون خود تجربه نمایید. در ضمن این آشنایی می تواند انتخاب های شما را برای نماسازی ساختمان خودتان بیشتر کند. چندان مهم نیست که از این متریال ها در کجای خانه و ساختمان خود استفاده می کنید، در نمای ساختمان یا در دکوراسیون داخلی.

آنچه اهمیت دارد میزان آشنایی و تشخیص شما از محصولات باکیفیت است. احتمالا بهتر خواهد بود که سری هم به اسامی برندهای برتر نماسازی بزنید و از آنها نیز آشنایی نسبی به دست بیاورید.

چنانکه شاید بدانید در حال حاضر ترمووود یکی از متریال های پرطرفدار و محبوب در عرصه نماسازی است. پس بهتر است اطلاعات خودتان را در این مورد خاص بیشتر کنید ما در اینجا سعی می کنیم دورنمایی از این مرتیال را در اختیار شما بگذاریم. ما از تجارب و اطلاعات چندین ساله خود درباره نمای ترمووود در شرکت آریونما برای شما خواهیم گفت.

پیشنهاد مطلب: اجرای نمای شیشه ای کرتین وال و کفپوش تایل ترمووود

اجرای دکوراسیون داخلی و سقف کاذب ترمووود

اجرای دکوراسیون داخلی و سقف کاذب ترمووود

انواع چوب های ترمووود

چوب های ترمو چهار گروه کلی را شامل می شوند.

ترموود از چوب پاین (Pine)

ترموود از چوب پاین، چوب کاج فنلاندی است. این چوب از گروه چوب های نرم بوده و دارای گره های پروانه ای است که در آن گره ها در هر ۵۰ سانت یک بار تکرار شده اند. همچنین این چوب ترمووود حداکثر تنوع پروفیلی را دارد و دربرگیرنده ۳۵ سال ضمانت و ۱۰ سال بیمه ایران است.

 

ترمووود چوب پاین بدون گره (Radiata Pine)

ترمووود چوب پاین بدون گره هم از دسته چوب های نرم بوده و تنها فرق آن در بدون گره بودن آن است. ترمووود چوب پاین بدون گره، چوبی محکم، متراکم، با انعطاف، و زیبا است که چوب های فرآوری شده آن از درختان پهن برگ نظیر Thermo Ash (زبان گنجشک) و یا Oak (بلوط) خیلی زیبا ساخته شده اند. پایین بودن گره و زیبائی بافت و رنگ، توجه خیلی از طراحان و علاقمندان به چوب را جلب کرده ولی گرانی ترموود چوب پاین گاهی تصمیم گیری درباره استفاده از آن را سخت تر می کند ولی باز بدون گره آن دارای قیمتی پایینی است.

از خصوصیات ترمووود چوب پاین بدون گره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بدون گره بودن
2. بافت و نقش همانند چوب های پهن برگ نظیر Ash و Oak
3. نگینی و تراکم بافت
4. مقاومت بالا در برابر شرایط اقلیمی
5. امکان رنگ پذیری خیلی بالا و متنوع (با رنگ های Water Base و یا پوشش های Wood Warnish )
6. قیمت کم ( به نسبت پهن برگ هایی مثل زبان گنجشگ و بلوط )
7. الوارهایی با بیشترین طول 4500 میلی متر

 

ترموود از چوب اسپروس (Spruce)

ترموود از چوب اسپروس از نوع چوب های درخت اسپروس است و از دسته چوب های نرم به حساب می آید. گره های آن به طور نقطه ای هستند و در طول چوب به طور غیریکسان تکرار شده اند. ترموود از چوب اسپروس هم دارای ۳۵ سال ضمانت و ۱۰سال بیمه ایران است.

درخت سوزنی برگ مثل کاج و اسپروس به دلیل امکان ذاتی و خصوصیات اصلی آن نظیر رشد صاف و عمود به منظور استفاده از آن در الوار امکان زیادی دارند. از علت های اصلی که درختان کاج رشد عمودی دارند شرایط آب و هوایی فنلاند است. در منطقه نیمه قطبی فنلاند زمستان طولانی و تابستان ها کوتاه است که باعث می شود فصل ها رشد کوتاه باشد و به این خاطر درخت ها مجال پیدا کنند تا رو به آفتاب رشد نمایند و دارای تنه های صاف و عمود شوند.

ترمووود، بهترین نمای چوبی.

 

ترموود از چوب اَش  (ASH)

ترموود از چوب اَش از دسته چوب های سخت و بدون گره است. به خاطر سخت بودن ترموود چوب اَش، در برابر کاهش رطوبت مقاومت نشان می دهد و  روند ترمو منجر به خشک شدن کامل چوب نمی گردد. به همین خاطر به کارگیری از آن به منظور فضاهای باز توصیه نمی شود.

ترمووود، بهترین نمای چوبی

ترمووود، بهترین نمای چوبی

رنگ ترمووود مقاوم در برابر آفتاب

چوب های ترموود از جنس کاج در مقابل همه شرایط جوی مقاوم هستند و پیش از نصب احتیاج دارند تا با رنگ های ویژه ترموود که از خصوصیات آشکار آن مقاومت در مقابل UV آفتاب و پیشگیری از تغییر رنگ چوب هستند رنگ شده و بعد نصب شوند.

این رنگ ها از دسته عملیات تکمیلی ترمووود است و از هر نوع تغییر رنگ چوب پیشگیری می کند. این رنگ ها پایه آب و جذبی بوده و دارای ۲۰ پرده رنگی هستند که گستره بالای آن قدرت انتخاب مشتری را بالا می برد.

رنگ های گفته شده محصول شرکت TEKNOS فنلاند هستند که این شرکت مورد تائید انجمن بین المللی ترمووود برای محافظت لایه ها است.

پیشنهاد مطلب: اجرای دکوراسیون داخلی و سقف کاذب ترمووود

 

مراحل رنگ کاری چوب ترموود

رنگ کاری شش رویه چوب های ترمو در سه مرحله انجام می شود که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

AQUA BASE : در این بخش چوب ها درون وان هایی گذاشته می شوند و همه روزنه ها گرفته شده و جهت رنگ کاری آماده می شود.

COLOR : در این مرحله ماده رنگی به چوب افزوده می شود. مرحله رنگ کاری دو مرتبه انجام می شود.

TOP COAT: مرحله تاپ کات مرحله ضد UV رنگ کاری است که مایع تاپ کات روی چوب اسپری می شود و برای فضای خارجی ساختمان مقاوم می گردد.

اجرای نمای شیشه ای کرتین وال و کفپوش تایل ترمووود

اجرای نمای شیشه ای کرتین وال و کفپوش تایل ترمووود

چوب زیرسازی برای نصب ترموود

چوب های زیرسازی در ترمووود، چوب کاج روس است که با ماده اشباع فنلاندی اشباع می شود تا در برابر موقعیت های جوی گوناگون و حشره خوردگی محکم و مقاوم شوند. غالبا در مقابل هر متر مربع چوب ترمو، سه متر طول چوب زیرسازی مورد مصرف قرار می گیرد.

 

پیچ های استفاده شده برای نصب ترموود

پیچ های مورد کاربرد در نصب ترموود از نوع گالوانیزه است و با توجه به رنگ چوب ها دارای دو نوع رنگ تیره و روشن بوده که سبب می شود تا پیچ ها بر روی نما قابل مشاهده نباشند.

همه چوب های پاین (Pine) و اسپروس (Spruce) فین وود دارای ۳۵ سال ضمانت و ۱۰ سال بیمه ایران است.

برای انتخاب مناسب ترین نمای ساختمان از میان انواع مختلف پوشش های نما می توانید از کارشناسان آریونما مشاوره گرفته تا بهترین گزینه را برای پوشش نمای ساختمان انتخاب نمائید.