درب شیشه ای

درب شیشه ای

آشنایی با انواع درب های شیشه ای

درب ها از قسمت های اصلی ورودی ساختمان می باشند که موجب ایجاد امنیت و زیبایی در ساختمان ها می شوند و رابط میان دنیای بیرون و درون ساختمان هستند. پیشرفت تکنولوژی و فناوری موجب تحول بسیاری در صنعت ساختمان و همچنین درب های ورودی شده است. ظهور انواع درب های شیشه ای یکی از این تحولات می باشد.

درب شیشه ای لولایی ، قیمت درب شیشه ای ساده ، درب شیشه ای دستی ، درب شیشه ای سکوریت ، درب شیشه ای کشویی ، درب شیشه ای ریلی ، قیمت درب شیشه ای دستی ، قیمت درب شیشه ای لولایی

درب ها اصولا توسط لولا و چهارچوب به مکان نصب متصل می شوند تا در زمان استفاده از آنها دارای استحکام باشند. در گذشته استفاده از متریال هایی مانند چوب و آهن برای تولید و ساخت درب ها مرسوم بوده است اما با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از درب های شیشه ای در معماری مدرن رشد فراوانی یافته است. درب شیشه ای به طور کامل از شیشه می باشد که گاهی اوقات دارای فریم و در بعضی از موارد نیز بدون فریم است و به وسیله ی یراق آلات مخصوصی به چهارچوب آنها اتصال می یابند. درب های شیشه ای در فضاهای عمومی، فروشگاه ها، مغازه ها، منازل و حتی به عنوان درب شیشه ای سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده می شوند.

 

انواع درب های شیشه ای

درب شیشه‌ای دارای انواع متفاوتی است که هر یک بر اساس باز و بسته شدن آنها نام‌گذاری‌ می‌ شوند. درب شیشه‌ای دستی به‌صورت لت‌های تمام شیشه ای هستند که به ‌صورت دستی باز و بسته می‌شود و شیشه‌های آن از جنس های بسیار مقاومی است تا در اثر ضربه و باز و بسته شدن مداوم و با شدت زیاد، دچار آسیب و شکستگی نگردند.

انواع درب های‌ شیشه‌ای

انواع درب های شیشه ای عبارتند از:

1.     درب شیشه‌ای دستی

2.     درب شیشه‌ای ریلی

3.     درب شیشه‌ای لولایی

4.     درب شیشه ای اتوماتیک

 

درب شیشه ای دستی

درب ورودی هر مکان به نوعی می تواند معرف آن مکان باشد و افراد مختلف را به آن فضا دعوت کند. استفاده از درب شیشه ای دستی به دلیل شفافیتی که دارد موجب سهولت در رفت و آمد می شود. درب شیشه ای دستی را می توان به صورت اتوماتیک نیز نصب کرد. هر یک از انواع متفاوت درب های شیشه ای معمولی مزیت های بسیاری را دارا می باشند. درب شیشه ای دستی و اتوماتیک در نحوه ی نصب موتور و اپراتور آن دارای تفاوت هایی هستند که در آن نوع کشویی اتوماتیک به صورت خودکار باز و بسته می شود. درب شیشه ای دستی به علت شیوه ی باز و بسته شدن آن که به صورت کشویی است اینگونه نامگذاری می شود.

 

درب شیشه ای دستی لولایی و دستی ریلی

درب شیشه ای دستی لولایی به گونه ای است که به وسیله ی لولا مهار می شود و باز و بسته شدن آن به وسیله ی لولاها، کنترل شده و مدیریت می گردد. درب شیشه ای دستی ریلی نیز بر روی ریل حرکت کرده که تنها از لحاظ باز و بسته شدن دارای تفاوت هایی با نوع لولایی آن می باشد.

در صورتی که فضایی که می خواهید برای آن درب تعبیه کنید کم باشد، درب شیشه ای دستی ریلی گزینه ی مناسبی می باشد، به این دلیل که این نوع از درب شیشه ای در زمان باز و بسته شدن، احتیاجی به فضای اضافه ندارد و فضای بیشتری را اشغال نمی کند و گردش درب به گونه ای است که در مسیر باز شدن آن نمی باشد و در نتیجه به فضای کمتری نیاز خواهد داشت.

درب شیشه ای سکوریت لولایی به صورتی است که بر خلاف نوع ریلی آن، به فضای تقریبا زیادی جهت باز و بسته شدن آن نیاز خواهد بود. در شرایطی که قصد دارید برای مکان هایی مانند ویترین، درب ورودی مغازه یا فروشگاه از درب شیشه ای استفاده کنید، نوع دستی ریلی آن گزینه ی مناسبی نمی باشد، زیرا در هنگام باز شدن آن، درب به فضای پشت ویترین شما کشیده شده و ظاهر و جلوه ی بدی را برای ویترین ایجاد خواهد کرد.

درب شیشه ای دستی ریلی دارای معایبی نیز می باشد، آشنا بودن بیشتر مردم با این نوع از درب ها موجب می شود که در زمان گشودن آن، مانند درب لولایی، درب را باز کنند و با فشردن درب باعث خارج شدن این نوع از درب از ریل خود شده و به آن آسیب بزنند. در شرایطی که قصد داشته باشید درب به طور کامل بسته شود، استفاده از درب شیشه ای دستی لولایی گزینه ی بهتری می باشد، زیرا به علت وجود ریل و چرخ در آن، در مکان هایی که تراز نباشد می تواند به صورت خودکار حرکت کند.

 

درب شیشه ای اتوماتیک

در میان انواع درب اتوماتیک شیشه ای که همواره دارای بیشترین طرفدار است و در دسته ی درب های خطی قرار می گیرد، درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ متداول ترین نوع آن است. این درب به وسیله ی حسگری که در قسمت بالای آن نصب می شود به طور خودکار، ورود و خروج افراد را به درون فضا کنترل می کند. وجود درب شیشه ای اتوماتیک برقی در فضاهایی که در آن رفت و آمد زیاد است موجب کاهش مصرف انرژی می شود و همچنین تردد افراد را به فضا کنترل می‌کند. از مزیت‌های دیگر درب شیشه ای برقی می توان به امنیت آن اشاره کرد. درب شیشه‌ای برقی در میان درب های خودکار بسیار پرکاربرد است.

 

درب شیشه ای برقی دارای اجزای زیر است:

1. اپراتور 2. شیشه سکوریت 3. پوشش آلومینیوم یا استیل که بستگی به تصمیم خریدار دارد.

مهم ترین قسمت درب های شیشه ای برقی، اپراتور آن است که انواع آن با قیمت و کیفیت متفاوت در بازار ایران موجود می باشد و تقریبا بیشترین قیمت درب شیشه ای لولایی و برقی به انتخاب بهترین اپراتور درب شیشه ای بستگی دارد.

 

قیمت درب شیشه ای

قیمت درب های شیشه ای و قیمت درب اتوماتیک شیشه ای کشویی به شرایط زیر وابسته است:

·        مدل های متفاوت انتخاب شده برای درب های شیشه ای

·        نوع فریم انتخاب شده برای شیشه های درب اتوماتیک و پهنای آن

·        ابعاد شیشه و ظاهر انتخاب شده برای آن

·        وجود طرح بر روی شیشه

·        وجود رنگ های متنوع شیشه سکوریت نصب شده

·        قیمت موتور مورد استفاده در درب اتوماتیک شیشه ای

.