طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان مسکونی ، طراحی نما مدرن ، آموزش طراحی نما ، طراحی نما ویلایی ، طراحی نما کلاسیک ، اصول طراحی نما ، دفتر طراحی نما ، طراحي نما ويلا

نخستین جلوه دیداری هر ساختمانی نمای بیرونی آن است پس بهتر است طراحی نمای بیرونی ساختمان به صورت اصولی اجرا کنید. در این نوشته می خواهیم شما را با اصل های طراحی نمای ساختمان های مسکونی و تجاری بیشتر آشنا کنیم.

یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان نمای آن است، پس بهتر است نمای ساختمان به صورتی طراحی و اجرا شود که از فضای خارجی ساختمان محافظت کند و بتواند ارتباط محیط خارجی را با محیط داخلی ساختمان به خوبی ایجاد نماید. دقت کنید که برای فراهم آوردن نمای ساختمان شیک و مقاوم مناسب تر است از اصل های کاربردی در طراحی نمای خارجی ساختمان بهره بگیرید.

برای انتخاب بهترین نمای ساختمان از بین مدل های گوناگون پوشش های نما می توانید از متخصصان آریونما مشورت بگیرید تا بهترین انتخاب را برای پوشش نمای ساختمان انجام دهید.

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان

اصول طراحی نما ساختمان های مسکونی و تجاری

طراحی نمای ساختمان های مسکونی و تجاری به چهار دلیل زیر انجام می شود:

  1. زیبا و جذاب تر کردن ظاهر ساختمان ها
  2. جلوگیری از اتلاف انرژی در همه فصول سال
  3. جلوگیری از آلودگی صوتی
  4. ایجاد مقاومت بیشتر ساختمان در مقابل شرایط بد جوی نظیر زلزله و باد و باران و یخبندان و غیره

پیشنهاد مطلب : استفاده از ترمووود در نما و محوطه ویلا

پس بهتر است در زمان طراحی نمای ساختمان مسکونی و تجاری خود از اصل های طراحی نما باخبر باشید تا بتوانید زیباترین و مقاوم ترین نمای بیرونی را برای ساختمان خود طراحی نمایید.

 

اصول کلی برای طراحی نما ساختمان

فضای شهری را مجموعه ای از ساختمان ها شکل می دهند که هر یک از این ساختمان ها قسمتی از یک فضای شهری به حساب می آیند و زیبایی نمای یک ساختمان می تواند بر روی جذابیت زیاد فضای عمومی اثرگذار باشد. برای طراحی نمای یک ساختمان می توانید از مدل های گوناگون نماهای کلاسیک و مدرن کمک بگیرید که انتخاب هر یک از نماهای خارجی ساختمان منوط به سلیقه و پسند شما است.

انتخاب متریال مناسب برای نمای ساختمان مسکونی یکی از اصلی ترین اصل های طراحی نما است که باید به آن توجه کنید. شرط دستیابی به یک نمای ایده آل و زیبا آن است که بدانید چه موادی را باید در کنار یکدیگر قرار بدهید تا نمای بیرونی ساختمان شما ویژه و شیک به نظر آید.

به طور کلی در طراحی نمای یک ساختمان تنوع رنگ و تنوع بافت از نقش بیشتری برخوردار است و شما می توانید با انتخاب مصالح و متریال مناسب به نمای ساختمان جذاب و مناسبی دست یابید.

نمای یک ساختمان بهتر است به صورتی طراحی و اجرا شود که در عین خاص بودن با ساختمان های کناری خود نیز پیوسته و سازگاری داشته باشد و خط و خطوطی از نماهای موجود در آن ناحیه مسکونی در طراحی نما به چشم بخورد. طراحی نما با رعایت این اصل کار دشواری نمی باشد، فقط کافی است که پیش از طراحی نمای ساختمان فرهنگ و بافت ناحیه قرارگیری ساختمان خود را بررسی کنید. بعد نتیجه بررسی ها را با خلاقیت و هنر معماری بیامیزید تا به نتیجه ای دلخواه و مطلوب دست یابید.

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان

پیشنهاد مطلب: اجرای نمای کرتین وال و نمای اسپایدر

خوانایی و سادگی نما ساختمان

خوانایی و سادگی نما برای ساختمان های چند طبقه و بلند از اصل های طراحی نما است که باید به آن توجه کنید. در طراحی نمای ساختمان های بلند باید توجه کنید که ایجاد تنوع بیش از اندازه در نما سبب می شود تا نمای ساختمان شما سادگی و خوانایی خود را از دست بدهد.

دقت کنید که برای ساده تر کردن نمای یک ساختمان بهتر است از نمای خارجی تک رنگ استفاده کنید. می توانید برای کم کردن یکنواختی نمای ساده ساختمان، در طراحی نما از یک یا دو المان شاخص کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی: بازسازی نمای ساختمان

نورپردازی نما خارجی ساختمان

طراحی نورپردازی نمای خارجی ساختمان به اندازه طراحی خود نمای ساختمان مهم است. چون نورپردازی سبب می شود که ساختمان در موقع شب همانند روز اثرگذاری و جذابیت خود را حفظ کند.

دقت کنید که نورپردازی نمای خارجی ساختمان باید به گونه ای باشد که خیره کننده نباشد به صورتی که طراحی نمای خارجی ساختمان را تحت الشعاع قرار دهد، پس باید نخست خود نما به چشم بیاید و در مرحله بعدی باید نورپردازی نما جلب توجه کند.

پیشنهاد مطلب: نمای سرامیک و نمای hpl

طراحی نمای ساختمان

پویایی در طراحی نمای خارجی ساختمان

از نظر دیداری نمایی دارای اهمیت است که پویا و سیال باشد. پویایی در نما ساختمان یکی دیگر از اصل های طراحی نما است و شما می توانید پویایی نمای یک ساختمان را به شیوه های گوناگونی مثل تعویض اندازه های بازشوی نما مانند پنجره و تلفیق متریال های گوناگون و آمیختن المان های عمودی و افقی و غیره ایجاد کنید.

برای انتخاب مناسب ترین نمای ساختمان از میان انواع گوناگون پوشش های نما می توانید از کارشناسان آریونما مشاوره بگیرید تا بهترین گزینه را برای پوشش نمای ساختمان خود انتخاب نمائید.

.