نقش شیشه ها در طراحی داخلی خانه های مدرن

هر قسمت فضای داخلی خانه را که ببینید از آشپزخانه گرفته تا سرویس بهداشتی، راهرو و .. سطوحی که فضا را احاطه می کنند، تاثیر بسیاری بر ماهیت فضای خانه می گذارند. یکی از متریال مهم برای استفاده در سطوح مختلف شیشه است. شیشه ها برخلاف آنچه به نظر می رسند، بسیار متنوع بوده و حتی کارایی آنها هم می تواند متفاوت باشد.

۱- شیشه های مرمریت یا استون گلس
این شیشه ها جزو نسل جدید شیشه های تولیدی کشور ایتالیا است و به دلیل مرغوبیت و مقاومت و کیفیت بالا و ضخامت بیشتر، جهت مصارفی چون نمای ساختمان و کانترهای آشپزخانه به کار گرفته می شود. این نوع جدید شیشه در جام هایی به ابعاد سه متر در ۴۰/۱ متر و رنگهای سفید یخچالی، مشکی و بژ تولید شده و با ضخامت های ۱۲، ۸ و ۳۰ میلیمتر عرضه می گردد.

از مزایای شیشه های مرمریت یا استون گلس می توان موارد زیر را خاطر نشان کرد:

قابلیت نشکن شدن
قابلیت خم کاری جهت دکوراسیون و ستون ها
مقاومت در برابر آب
مقاومت در برابر گرما و سرما
نصب سریع و آسان
نصب به صورت یک تکه تا طول ۳ متر
شفافیت بسیار بالا، خاصیت رفلکتیو و نمای بسیار زیبا
ضمانت نامه کتبی ۱۰ ساله

۲- شیشه های لاکوبل رنگی
این نوع شیشه با رنگهای زیبا حالتی از یک رنگین کمان می سازد که جهت طراحی منازل مسکونی، مراکز اداری تجاری بسیار کاربرد دارد. شیشه رنگی لاکوبل بلژیک مورد توجه صنایع مبلمان و دکوراسیون داخلی بوده و جهت ساخت میز و ویترین شیشه ای ، کاور دیوار و بین کابینت در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین برای دکوراسیون دفاتر اداری، رستوران، فروشگاه و آشپزخانه و حمام و محیط مسکونی بسیار زیبا است. این نوع شیشه در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم بوده و از نفوذ رطوبت به دیوار و لایه های دیگر نیز جلوگیری می نماید. در ضمن رنگ های استفاده شده در این نوع شیشه از نوع شیمیایی نبوده و باعث آلودگی محیط نخواهد شد.

یک نوع لایه پلی پروپیلن در پشت این شیشه استفاده شده که باعث جلوگیری از شکست و ریختن شیشه شده و همچنین در مقابل ضربه ورطوبت شیشه را مقاوم می سازد. عرضه انواع شیشه های دکوراتیو رنگی در ۵۲ رنگ با نام تجاری لاکوبل از ۴ میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر با مزیت های ذیل عرضه می گردد: به دلیل تکنولوژی به کار رفته در تولید این نوع شیشه ها نور فضای داخلی تشدید گردیده و نیازی به استفاده از لامپ های معمولی نیست در نتیجه مصرف انرژی کاهش می یابد.

۳- شیشه های متلاک
این نوع شیشه ها برای اولین بار در جهان توسط شرکت AGC بلژیک تولید می شود. شیشه متلاک  رفلکس نداشته ولی در مقابل نور بسیار درخشنده و دکوراتیو هستند. شیشه های مات و پرداخت شده با رنگهایی متفاوت برای ساخت انواع موارد مانند صنایع کابینت، پارتیشن شیشه ای و ساختمان اعم از کمد، در، قفسه و … مناسب می باشند.

۴- شیشه های متلوکس
شیشه های متلوکس یا مات اسیداچ بلژیک یکی از مرغوبترین نوع شیشه های مات در جهان بوده که با بهره گیری از تکنولوژی مات نمودن شیشه با استفاده از اسید، علاوه بر شفافیت بالا، از لک شدن شیشه نیز جلوگیری می کند. این نوع شیشه ها جهت پارتیشن شیشه ای و کابین دوش و همچنین میز و درب های ورودی و درب های کابینت آشپزخانه قابل استفاده بوده که در ۱۲ رنگ بسیار زیبا تولید می گردد. کلیه شیشه ها و آینه های تولید بلژیک دارای یک لایه لمینت از طرف پشت بوده که همانند شیشه جلو اتومبیل در صورت شکستن هیچگونه خطری برای استفاده کننده و نیز کودکان نداشته و دارای ایمنی کامل با استاندارد اروپا است.

شیشه های مات اسید اچ در رنگهای متفاوت به همراه درصدهای متفاوت که برای استفاده در فضاهای داخلی و خارجی با قابلیت خم و نشکن شدن بسیار مناسب هستند. برش شیشه به هر شکل دلخواه توسط میز تمام اتوماتیک برش شیشه Shape Cutting line، پیشرفته ترین و قوی ترین دستگاه CNC دارای ۶ محور حرکتی با قابلت عملیاتی ذیل انجام می پذیرد:

برش شیشه های ضخیم تا ضخامت ۵/۷ سانتی متر
ایجاد انواع شیارهای پهن و یا باریک در داخل اتومبیل
دیاموند و پولیش لبه های خارجی و یا داخلی شیشه با هر طرح دلخواه از جمله دو پله، سه پله، ابرویی، آبشاری، لول، قیطانی و …
ایجاد اشکال دایره، بیضی، مربع و مستطیل در داخل شیشه
تراش لبه شیشه و یا آینه های فرم دار با زاویه های ۴۵-۰ درجه و حداکثر عرض ۶ سانتی متر
حکاکی روی سطح شیشه توسط رنگ V شکل
نوشتن و یا نقاشی روی شیشه توسط قلم از جنس دیاموند با ضخامتها و یا فونتهای مختلف
سندبلاست شیشه با بالاترین کیفیت و دقت
تولید شیشه های طلقی (رنگی، ایمنی، ضد گلوله، ضد سرقت)
دستگاه فول اتوماتیک دیاموند و پولیش شیشه با چهارده سنگ (موتور) و قابلیت تنظیم زاویه سنگ دیاموند توسط کامپیوتر جهت ایجاد هر نوع زاویه دلخواه در لبه شیشه با حداکثر براقیت و درخشندگی
دستگاه فول اتوماتیک تراش لبه شیشه و یا آینه با سیزده سنگ (موتور) و قابلیت تنظیم زاویه سنگهای دیاموند توسط کامپیوتر
سوراخ کاری