نمای کامپوزیت

کامپوزیت – نمای کامپوزیت

آشنایی با نما کامپوزیت

نمای کامپوزیت ساختمان، اجرای نما کامپوزیت، کامپوزیت ساختمان

استفاده از مصالح و وسایل برای تغییر نمای ساختمان و زیبا سازی شهر سالهاست که در اختیار انسان‌ها قرار گرفته و این ترفند را استفاده می‌کنند. در این راه وسایل و تجهیزاتی نیز ساخته شده که زیبایی طرح ها را بیشتر نموده و سعی میکند نمارا هرچه زیباتر و بهتر کند. یکی از وسایل و مصالحی که باعث زیباتر شدن نمای یک ساختمان می شود نما کامپوزیت می باشد. این نما که سال‌هاست در حال اجرایی شدن است امتحان خود را داده است به دلیل اینکه عایق خوبی برای حرارت گرما و همچنین برای هر آب و هوایی مناسب است استفاده آن بیشتر مواقع  توصیه می‌شود. به دلیل اینکه ورقهای آلومینیوم کامپوزیت ضد حریق می باشند گران‌تر از سایر مصالح ساختمانی برای شما به نظر می‌آیند اما استفاده از آنها باعث می‌شود که ساختمان شما بسیار زیباتر و طراحی آن شیک تر و شکیل تر شود. خوشبختانه امروز اجرای نما کامپوزیت در سطح شهرها و کشورها به خوبی جواب داده و برای هر آب و هوای مناسب و متناسب است.

استفاده از آن به شیوه ها و روش های گوناگون رخ می‌دهد و در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که روش های استفاده و اجرای نمای کامپوزیت چگونه است و روش های ممکنی که شما میتوانید استفاده کنید را بیشتر برای شما توضیح میدهیم و امیدوارم بتوانید یکی از این روش ها را انتخاب نموده و نما کامپوزیت یا کامپوزیت ساختمان خود را به زیبایی و نحو احسن اجرا کنید.

 

روش های اجرای نما کامپوزیت

کامپوزیت ساختمان همانطور که در قسمت قبلی شما گفتیم یکی از روش‌های زیباسازی و یا اجرای نمای ساختمان می باشد که راه‌ها و روش‌های خود را دارد و در ادامه برای شما ۴ روش ممکن برای اجرای نما کامپوزیت و اجرای  کامپوزیت ساختمان را بیان می‌کنیم که امروزه در سطح شهرها و کشورها مورد استفاده قرار می گیر.

ورق های کامپوزیت به روش های متعدد و گوناگون اجرا می‌شود ۴ روشی که نما کامپوزیت به واسطه وروش آنها اجرا می‌شود از قرار زیر می باشند روش فیکس ریلینگ، فیکس، هنکینگ، LوH  است که هر کدام برای شما توضیح خواهیم داد و امیدوارم که شما با این موارد بیشتر آشنا شوید و از این روش‌ها برای اجرای ورق های کامپوزیت خود در نما کامپوزیت و کامپوزیت ساختمان استفاده کنید

 

روش فیکس

برای اجرای نمای کامپوزیت  و ایجاد یک نما کامپوزیت باید زیر سازی در آن انجام شود. زیر سازی ها به وسیله آهن و یا هر وسیله دیگر که تیم احرایی آن صلاح بداند انجام می شود. یکی از روش هایی که اجرای نمای کامپوزیت در سطح شهرها به خوبی دیده می شود و سرعت بسیار بالایی نیز در اجرا دارد روش فیکس است. ورق های کامپوزیت همانطور که برای شما گفتیم دو لایه آلومینیوم و یک لایه پلی اتیلن در میان دو لایه آلومینیوم می باشد که به وسیله پیچ و پرچ بر روی این زیرسازی ها که ممکن است از شاخه های آهن و یا مصالخ دیگری باشد فیکس شده و یک نمای بسیار زیبا و جالب را پدید می آورد.

 

روش هنکینگ

همانطور که گفتیم برای اجرای یک نمای کامپوزیت برای هر ساختمان یا مکانی دیگر  زیر سازی های انجام شده که در این سازه‌ها ناودانی های به وجود می‌آید که ورق های آلومینیومی و برای نما کامپوزیت در بین آنها آویزان می‌شوند و ارتعاشات ناشی از حرکت‌های ناگهانی مثل زلزله و … را در خود جذب کرده و سرعت بسیار بالایی برای اجرای آن وجود دارد. این روش را می‌توان استاندارد دانست و یکی از بهترین روش‌های اجرایی نمای کامپوزیت البته این روش در کشور ما بسیار کم اجرا می‌شود و بیشتر از  روش فیکس استفاده می گردد.

 

روش فیلکس ریلینگ

یکی دیگر از روش های عالی برای نصب ورق کامپوزیت در نما کامپوزیت فیکس ریلینگ  می باشد که  نمای کامپوزیت ساختمان خود را می توانیم به بهترین روش ممکن اجرا کنیم. این روش می توان پس از نصب نیز رگلاژ کرد و از این مزیت استفاده نمود. مورد دیگری که در مورد روش فیکس ریلینگ می توان بیان کرد این است که  نسبت به روش های دیگر از ثبات و استحکام خوبی برخوردار می باشد و استفاده از آن در مناطق گرمسیری و همچنین مناطق بسیار گرم به صرفه تر خواهد بود و برای افراد مفید تر است.

 

روش L و H در نمای کامپوزیت

از روشهای سخت نما کامپوزیت و اجرای کامپوزیت ساختمان روش LوH می باشد.  این روش که در آن ورق های کامپوزیت به صورت ال و اچ برش داده می شوند و اجرای  ورق ها در این روش  سخت تر است، حتما باید تیم آموزش دیده و کارکرده آن را نصب کند. همچنین اگر یکی از ورق های کامپوزیت  در طول زمان دچار آسیب یا خوردگی و خسارتی شد نمی توان آن را تعویض نمود. یکی دیگر از بدی هایی که روش اچ و ال دارد این است که آب بندی در آن ۱۰۰ درصد نمی باشد و شما می توانید به راحتی آن را اجرا نمایید و معایب دیگری که نسبت به سایر روشهای کامپوزیت در آن وجود دارد. بهترین  و ساده ترین روشی که می توان نما کامپوزیت را  اجرا نمود روش فیکس است

 

نماسنگ کامپوزیت

کامپوزیت شکل ها  و روش‌های گوناگونی دارد و در شکل ها و طرح های متفاوت و گوناگون مورد استفاده افراد زیادی قرار می گیرد. در این بین  بعضی از افراد دوست دارند که ساختمان آن ها و همچنین طرح و نمای آن حالات طبیعی داشته باشد و شکلی از طبیعت را به خود بگیرد برای همین دلیل در اجرای نماکامپوزیت خود  از ورق هایی که حالت سنگ و چوب دارند بیشتر استفاده می کنند. ورقهای آلومینیوم کامپوزیت به صورت نمای سنگ طراحی شده و در اختیار دیگران قرار می‌گیرد و کسانی  که قصد دارند و یا علاقه دارند که طرح ساختمان خودیا مکان هایی مانند  پله های داخل ساختمان و نمای بیرونی ساختمان خود را با وسیله ورق های آلومینیومی کامپوزیت که در برابر  حرارت مقاوم و در برابر خوردگی و زنگ نیز عایق  می باشند پوشش بدهند و از این نما استفاده کنند می‌توانند از نماز سنگ ان نیز استفاده کنند. پانل‌های این نوع نما کامپوزیت  به صورتی طراحی شده است که در برابر آفتاب خوردگی و مقاومت دارد و شکل و ظاهر سنگ را برای شما به نمایش می گذارد.و شما به راحتی میتوانید با استفاده از هرکدام از راه هایی که کامپوزیت ساختمان اجرا میشود ان را اجرا کنید.

.