نمای hpl

نمای hpl یا نمای اچ پی ال چیست؟

نمای hpl یا همان نمای اچ پی ال خلاصه شده High Pressure Laminate است که به ورق هایی با روکش طرح چوب یا طرح های گوناگون دیگر گفته می شود.

hPL (اچ پی ال) از آمیختن سطوح سلولزی و رزین های فنولیک ایجاد می شود که بعد از گذاشته شدن در دمای بالای 145 C و فشار 300 bar تبدیل به صفحه هاب مستحکمی می گردد. سطوح رنگی و ملامینه لایه نهایی ( اچ پی ال با طرح های گوناگون رنگی و طرح چوب) را پوشش می دهند.

در نمای hpl ماندگاری و مقاومت شیمیایی زیاد و چسبندگی سریع و پایدار رزین های استفاده شده باعث پیوند محکم سطوح گوناگون پانل به یکدیگر می شود.

پس پنل اچ پی ال یا ترسپا (Terespa) یک پنل زینتی می باشد که از ورقه های کاغذ کرافت و رزین های ویژه، تحت فشار بالا تولید می گردد. دوام و مقاومت زیاد متریال آن و همینطور چسبندگی رزین های استفاده شده در آن سبب می شود تا پیوند میان صفحات سلولزی و سطوح گوناگون آن غیر گسستنی و برگشت ناپذیر شوند.

نمای hpl | اجرای نمای اچ پی ال با بهترین قیمت و با کیفیت ترین اجرای ورق های hpl

این پنل ها در کشورهای توسعه یافته با نام دیواره ی ضدباران (Rain Screen) مشهور است. تنوع گسترده رنگ و ابعاد این پنل ها به معماران این مجال را می دهد تا آن را جایگزین نماهای دیگر نمایند. لایه های نهایی این صفحه ها را با پوشش ضد خش و روکش طرح چوب یا سطوح رنگین پوشش می دهند.

قیمت ورق های hpl ، قیمت نمای hpl ، نمایندگی hpl ، ابعاد ورق hpl ، اچ پی ال نما ، اجرای نمای hpl ، قیمت hpl ، ابعاد ورق اچ پی ال

کاربرد پنل اچ پی ال در نمای hpl

پنل های اچ پی ال به خاطر خصوصیات عالی و مناسب، دارای مصارف خیلی زیادی در صنعت ها و عرصه های مختلف هستند. برخی از این عرصه ها عبارتند از:

  • پوشش نمای بیرونی ساختمان ها
  • پوشش درونی ساختمان ها
  • صنعت هواپیماسازی
  • بدنه درونی اتوبوس ها
  • مترو
  • آزمایشگاه ها
  • تخت های رادیولوژی
  • و غیره

پنل اچ پی ال در نمای خارجی ساختمان

یکی از مصارف اصلی ورق های اچ پی ال، اربرد آنها در نمای بیرونی ساختمان ها است. در واقع خصوصیات اصلی و مناسب این متریال سبب شده است تا به یکی از بهترین مصالح جهت پوشش نما تبدیل شود.

ویژگی های پنل اچ پی ال

پنل های اچ پی ال یا ترسپا دارای خصوصیات مثبت و خوب زیادی می باشند. این پنل ها جهت مصرف در قسمت های گوناگون ساختمان مناسب هستند. ولی بیشترین مصرف آن در نمای بیرونی ساختمان می باشد. در ادامه به تعدادی از خصوصیات این پانل اشاره می کنیم که این ویژگی ها سبب شده اند تا پانل HPL تبدیل به متریال خوبی جهت مصرف در نما گردند.

– مقاوم در برابر باران و رطوبت

اچ پی ال (HPL)  مقاومت زیادی در مقابل آب، بخار، ترک خوردگی و ورقه ورقه شدن دارد. جذب رطوبت HPL در وضعیت غوطه وری در آب کمتر از ۶ درصد و بالا رفتن ضخامت ناشی از جذب آب HPL کمتر از ۱۰ درصد است.

– مقاوم در برابر اسیدهای ضعیف

ورقه های HPL به خاطر داشتن چسب رزین ملامین در رویه سطحی خود، در برابر اسید های ضعیف (نظیر باران های اسیدی) استحکام دارد. همینطور نمای اچ پی ال در مقابل هوای آلوده شهرهای بزرگ پایدار بوده و گازهای متصاعد از آلودگی های محیطی هیچ تغییری در فرم ظاهری آن پدید نمی آورد.

– مقاومت مکانیکی

ترکیب مقاومت خمشی و قابلیت ارتجاعی موجب مقاوم گشتن ورق های اچ پی ال در مقابل ضربه های وارده می شود. به این خاطر در نمای ساختمان، لایه ها در برابر فشارهای مختلف مثل فشار باد از خود مقاومت مناسبی نشان می دهد.

– عایق حرارتی، مقاومت در برابر آتش سوزی

اچ پی ال (HPL)  تحمل دمای خشک و شوک حرارتی تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد را دارد. تغییرات اندازه ای ورق های اچ پی ال در دمای زیاد، کمتر از ۳ درصد است. تغییر ناگهانی دما از cˆ80+ تا cˆ20- تأثیری بر این ضخامت آن ندارد.

– سرعت نصب و اجرای بالا

یکی از برتری های اصلی و عالی پنل های اچ پی ال، تعبیه خیلی راحت و سریع آن است. پنل های اچ پی ال به سه شیوه تعبیه خشک (بدون ملات)، تعبیه چسبی و تعبیه تنظیم پذیر اجرا می گردند.

– عدم نیاز به نگهداری پس از نصب

پنل اچ پی ال از هر نوع تعمیرات و نگهداری که غالبا جهت چوب به کار می رود مبراست. اگر پنل دچار آسیب دیدگی شود باید آن را با پنل نویی عوض کنید. از طرفی این پانل آنتی باکتریال است و به خاطر این ویژگی احتیاجی به نگهداری و نظافت ندارد.

برای انتخاب مناسب ترین نمای ساختمان از میان انواع مختلف پوشش های نما می توانید از کارشناسان اهالی فن آریو نما مشاوره گرفته تا بهترین گزینه را برای نمای ساختمان انتخاب نمائید.

قیمت ورق های hpl 

قیمت نمای hpl 

نمایندگی hpl 

ابعاد ورق hpl

اچ پی ال نما 

اجرای نمای hpl 

قیمت hpl 

ابعاد ورق اچ پی ال

.