هندریل شیشه ای

هندریل شیشه ای . انواع هندریل شیشه ای ، قیمت هندریل شیشه ای ، نرده شیشه ای بالکن ، نرده شیشه ای قیمت ، نرده تمام شیشه ای ، نرده شیشه ای پله ، نرده شیشه ای تراس ، نرده استیل شیشه خور ، قیمت پله شیشه ای ، پروفیل نرده شیشه ای

هندریل شیشه ای – نرده شیشه

امروزه معماران و مهندسان به ساخت ساختمان هایی با ارتفاع زیاد تمایل دارند. زیرا در هندریل شیشه ای ساختمان ها امکان به وجود آوردن مناظر و دید زیبا برای افراد وجود دارد و نمای بسیار زیبا هم به داخل ساختمان و هم به خارج ساختمان می دهد. این نوع ساختمان های با ارتفاع بالا احتیاج به جان پناه و حفاظ و نرده هایی دارد که از جان افراد حفاظت کند به همین سبب گرایش به این نوع نرده های زیاد شده است.

در بین مدل های این حفاظ ها و نرده ها، اتصالات هندریل شیشه ای آن مورد استقبال بیشتری می باشد.  زیبایی، تنوع طرح آن و همچنین شفافیت شیشه باعث شده است که معماران و مهندسان و طراحان بیشتر به اتصالات نرده شیشه ای توجه کنند و از آن ها در ساخت ساختمان ها استفاده کنند.

این مدل شیشه جان پناه موارد استفاده زیادی از جمله در بالکن ها، پله ها، وید ها، جدا کننده فضا ها دارد.

با علم به اینکه  دانش شیشه در حال افزایش است، در ایران و جهان از انواع مدل هندریل شیشه ای استفاده می شود و هر روز نیز این استفاده بیشتر می شود.

تراس های ساختمان قسمتی از ساختمان است که در نمای بیرونی آن و در دید افراد بیرون می باشد که ممکن است دارای سقف یا بدون سقف نیز باشد و همچنین مکانی است که می توان از آن به عنوان مکانی برای استراحت و نشستن استفاده کرد در نتیجه طراحان و معماران باید این قسمت از ساختمان را به گونه ای طراحی کند که فضای مناسبی داشته باشد و بتوان از آن برای تمام روز و یا حتی تمام فصل ها استفاده کرد به همین دلیل آن را شفاف، سد در مقابل هوای آلوده بیرون می سازند.

 

مزایای استفاده از اتصالات نرده شیشه

یکی از مزایای پر کاربرد این نرده ها مقاوم بودن در هر شرایط آب و هوایی می باشد. یکی دیگر از این مزایا ایمنی زیاد این نوع از نرده ها می باشد که در مقابل ضربه نشکن و مقاوم می باشد. این نوع نرده به مرور زمان تغییر رنگ و تغییر فرم نخواهد داد و به سادگی تمیز می شود.

جدا از موارد بالا می توان به موارد دیگری نیز اشاره کرد که در زیر شما را با آن ها آشنا می کنیم:

نمای شفاف: این نرده ها به ساختمان شما نمایی کاملا شفاف می دهد و شما هیچ مانعی را در رو به روی خود نمی بینید. نرده های چوبی هر ساله نیاز به رنگ آمیزی و تعمیر دارند اما این نرده ها این مشکل را ندارند. این نرده ها بسیار سریع و راحت تمیز می شود.

به صرفه بودن: هزینه ای که با نصب کردن نرده شیشه ای شما باید پرداخت کنید بسیار کمتر از انواع نرده های دیگر می باشد. و همانطور که گفتیم چون نیاز به تعمیر و رنگ آمیزی و تمیز کردن ندارد هزینه اضافی و جانبی نیز ندارد در نتیجه استفاده از این نوع هندریل شیشه ای بسیار اقتصادی می باشد. البته این نکته را نیز بیان کنیم که این نوع نرده با توجه به قطعاتی که استفاده می شود قیمتش بسیار متفاوت خواهد شد. به عنوان مثال ممکن است از 400 هزار تومان تا یک میلیون و دو میلیون متفاوت باشد. شیشه های نشکن دولایه و ضربه ناپذیر مشخص است که گران تر از انواع دیگر شیشه می باشد.

امنیت: یکی دیگر از مزایای مهم هندریل شیشه ای امنیت می باشد. این نرده در هر جای ساختمان که از آن استفاده شود به عنوان حفاظ محسوب می شود و حافظ جان افراد می باشد. اگر شما شیشه های سکوریت و لمینت را استفاده کنید بسیار مقاوم و محکم هستند که دیگر نباید استرس و نگرانی بابت شکسته شدن آن داشته باشید.

در نرده های دیگر قید های افقی وجود دارد که همین قید ها امنیت این نرده  ها را پایین می آورد زیرا که ممکن است کودکان از همین قید های افقی بالا رفته و موجب سقوط آن ها شود. این قید ها در نرده شیشه ای موجود نیست و این خطر از آن ساقط می شود. به همین دلیل است که در بیشتر مکان های عمومی و پر تردد از این نوع نرده استفاده می شود. هندریل شیشه ای برای ساختمان های مسکونی باید دارای ارتفاع حدود 110 سانتی متر باشد.

سفارشی سازی: خلاقیت در نوع شیشه بسیار زیاد است. شما با توجه به مدل های شیشه اعم از مات، طرح دار، شفاف و یا رنگی می توانید یکی از این ها را انتخاب کنید و همچنین با توجه به مکانی که می خواهید از آن استفاده کنید، یکی از این مدل ها را سفارش دهید.

نصب آسان و سریع: مزیت دیگر هندریل شیشه ای سرعت نصب آن می باشد. این نوع از نرده ها می توان در دو روز و یا حتی کمتر انجام داد و نصب کرد. مزیت دیگر این نوع نرده این است که در محل نصب نرده هیچ جوشکاری انجام نمی شود و تمام قطعات قبل از آمدن به محل نصب آماده می شوند. در نتیجه دقت در کار و همچنین تمیزی کار افزایش می یابد.

انعطاف پذیری: اتصالات هندریل شیشه ای بسیار انعطاف پذیر است. در ساختمان های مدرن استفاده از شیشه ممکن است بسیار متفاوت از استفاده ی آن در یک ساختمان قدیمی و سنتی باشد. این نشان از انعطاف پذیری شیشه می باشد.

 

معایب نرده شیشه ای

این نرده ها نسبت به نرده های سنگی و فلزی نسبت به برخورد با مصالح نوک تیز مقاومت کمتری دارد و این یکی از نقاط ضعف این نوع نرده ها می باشد.

هندریل شیشه ای در موقع زلزله نیز خطرناک می باشند زیرا آوار خطرناکی دارد و شکسته شدن این نرده می تواند بسیار زیانبار باشد. یکی دیگر از معایب این نوع نرده البته از نظر برخی از استفاده کنندگان ظاهر به مراتب کمتر نسبت به نرده های سنگی و قلیانی می باشد و برای نما های لوکس ترجیحا از این نوع نرده استفاده نمی شود.

امروزه نما های سنگی بسیار مورد اقبال قرار گرفته است و استفاده از این نوع نماها فراگیر شده است در این نوع از نماها نمی توان از هندریل شیشه ای استفاده کرد زیرا با نما های سنگی سنخیت ندارد و باید از قلیانی های سنگی استفاده کرد.

.