پله شیشه ای

پله شیشه ای

پله شیشه ای: خاص و منحصر بفرد

قیمت پله شیشه ای ، اجرای پله شیشه ای ، راه پله شیشه ای ، قیمت نرده شیشه ای ، پله های شیشه ای ، کف پله شیشه ای ، اجرای کف شیشه ای ، نرده شیشه ای پله

پله شیشه ای نوع مدرنی از پله می باشد که در آن ساختار اصلی راه پله از جنس متریال شیشه می باشد. شیشه علاوه بر ویژگی های خاص خود مانند شفافیت و ایجاد فضایی معلق و در کنار ظرافت منحصر بفرد خود،  می تواند موجب ایجاد فضایی زیبا و جذاب در دکوراسیون داخلی هر ساختمانی شود.

 

ساخت پله شیشه ای

پله شیشه ای، تولید شده از شیشه های چندین لایه ی سکوریت یا لمینت می باشد که بر روی هم فشرده و پرس شده و با مقاومت بالا تولید می‌شوند. این شیشه ها می‌توانند تضادهای رنگی متفاوتی را نیز ایجاد نمایند. با توجه به این موضوع، شفافیت پله شیشه ای به گونه ای است که می‌تواند بر تلفیق معماری و طراحی ساختمان تاثیرگذار باشد. در بخش پاخور پله شیشه ای ، شیارهایی ایجاد می کنند که موجب ایمنی بیشتر راه پله ها می شود و از لغزیدن ساکنان در زمان تردد آنها بر روی پله جلوگیری به عمل می آورد. به این دلیل که شیشه متریالی با قابلیت شکل‌پذیری بسیار بالا می باشد، پله‌‌های مارپیچ شیشه ای به آسانی ساخته می شوند. این نوع از پله های شیشه ای دارای مقاومت بالایی می باشند و مانند شیشه اتومبیل نیستند.

پله شیشه ای به گونه ای است که دارای پایه هایی برای نگهداری و ایمنی است. پله هایی که کاملا با متریال شیشه ساخته شده اند، به وسیله ی جداره های شیشه و استیل به دیوار اتصال یافته و محکم می شوند و میخ های مورد استفاده در آنها، در میان دیوار پنهان می شوند. شفافیت شیشه این ذهنیت را در افراد به وجود می آورد که پله ها در هوا معلق می باشند و به آسانی موجب عبور نور از خود می شوند. همچنین این شفافیت موجب می شود که همه چیز از بالا و پایین راه پله نمایان باشد. توجه به این نکته ضروری است که جهت ساختن پله های تمام شیشه ای ، صفحاتی از جنس استیل مورد نیاز است و برای قابلیت دید این نوع از پله ها، از خطوط ایجاد شده بر روی آن استفاده می شود.

 

مزایای پله شیشه ای

پله شیشه ای موجب پرنورتر و زیباتر به نظر رسیدن هر فضایی می شوند. توسط نوری طبیعی که از طرفین به پله های شیشه ای تابیده می شود، این پله ها موجب بزرگتر شدن فضای ساختمان مورد نظر می شوند. البته استفاده از پله های شیشه ای در منظره های طبیعی و فضاهایی با نورهای طبیعی بسیار جذاب می باشند، حتی در صورتی که پله های مورد استفاده به طور کامل از جنس شیشه نباشند نیز نور طبیعی از فضای درونی پله ها به داخل ساختمان می تابد و فضایی دلپذیر را ایجاد می کند. در صورتی که قصد دارید از شیشه های شفاف برای پله های ساختمان استفاده کنید، توجه به این نکته ضروری است که شیشه ها همواره ته مایه ی سبز رنگی را دارا می باشند که به دلیل اکسید آهن در شیشه به وجود می آیند. این موضوع اصولا در شیشه های معمولی مشاهده نمی شوند زیرا این نوع از شیشه ها بسیار باریک هستند اما در پله های شیشه ای ، این رنگ به طور کامل قابل مشاهده می شود .

پله های شیشه ای به گونه ای هستند که شما به آسانی می توانید به آنها فرم های مختلف و متفاوتی را بدهید. این نوع از متریال به راحتی شکل پذیرند و تمام عناصر آن به راحتی می توانند به یکدیگر متصل شوند. به دلیل استقامت شیشه می توانید آن را به صورت سیلندر در بیاورید و در فضاهای اداری یا خانه از زیبایی و جذابیت آن استفاده کنید .

استحکام زیاد پله های شیشه ای در کنار سرعت بالای نصب آن از مزیت های دیگر پله های شیشه ای است.

 

کاربرد پله شیشه ای

اصولا در پله شیشه ای از نرده هایی با جنس استیل و یا ترکیبی از استیل و شیشه ای استفاده می شود که موجب ایجاد فضایی بسیار زیبا و چشم نواز می شود. راه پله های شیشه ای در فضاهایی مانند ساختمان های اداری و تجاری، ساختمان های مسکونی،  فروشگاه های لوکس، ویلا ها و … استفاده می شوند. پله های شیشه ای از شیشه هایی تولید می شوند که نشکن می باشند و با محاسبات مهندسی و به صورت کاملا ایمن طراحی و ساخته می شوند. پله های شیشه ای به گونه ای هستند که در ساختمان های دوبلکس و فروشگاه هایی که دارای تراس می باشند، سطح اشغال بسیار کمی را ایجاد می نمایند.

 

علت استفاده از شیشه سکوریت در پله شیشه ای

راه‌ پله‌ها به گونه ای می باشند که موجب ایجاد ارتباط میان بیرون ساختمان و درون واحدها می شوند و به صورت دائم در برابر نوسانات و شوک‌های دمایی قرار می گیرند، به همین دلیل عواملی مانند گرما، سرما، رطوبت و برودت بر آنها بسیار تاثیر خواهد داشت. با توجه به شرایط بیان شده، تنها شیشه سکوریت راه پله می تواند به وسیله ی درصد تحمل بالا در برابر تغییرات و نوسانات دمایی و توان مقاومت بالای خود، در مقابل هر نوعی از ترک خوردگی و شکستگی کف پله استقامت داشته باشد. شیشه سکوریت دارای مقاومت ضربه ای بالایی می باشد و در محیط هایی مانند راه‌ پله که در آن مسائلی نظیر حمل ‌و نقل و رفت‌ و آمد، موجب افزایش ریسک ضربه و خطر خواهد شد، شیشه سکوریت می تواند بهترین گزینه جهت حفظ و افزایش ایمنی و امنیت راه پله های شیشه ای شود.

 

انواع شیشه مورد استفاده در کف پله های شیشه ای

جهت ساخت و تولید کف پله شیشه ای، اصولا چند نوع از شیشه کاربرد دارد که شامل موارد زیر است:

·        شیشه با جنس سکوریت با ضخامت ۱۰ میلیمتر

·        شیشه با جنس سکوریت با ضخامت ۲۰ میلیمتر

·        شیشه با جنس لمینت دو لایه خام به ضخامت ۲۰ میلیمتر

·        شیشه با جنس لمینت دو لایه سکوریت به ضخامت ۲۰ میلیمتر

·        شیشه با جنس لمینت سه لایه سکوریت به ضخامت ۳۰ میلیمتر

·        شیشه با جنس لمینت سه لایه سکوریت به ضخامت ۳۰ میلیمتر ( در این نوع، لایه ی میانی پس از لمینت شدن خرد می شود)

انواع سازه های ترکیب شده با پله های شیشه ای

پله شیشه ای اصولا با سازه هایی خاص ترکیب می شود که جنس آنها متفاوت بوده و شامل موارد زیر می باشند:

·        سازه هایی با استراکچری از جنس لوله استیل و گردان

·        سازه هایی با استراکچری از جنس لوله استیل حول یک محور

·        سازه هایی با استراکچری از جنس قوطی استیل

·        سازه هایی با استراکچری از جنس قوطی آهن رنگ شده

·        سازه های با ساختار قوطی چوبی

 

قیمت پله شیشه ای

قیمت پله شیشه ای با توجه به نوع شیشه ی مورد استفاده در آن، ارتفاع مکان مورد نظر و تعداد کف پله ی مورد استفاده، قیمت کف پله شیشه ای، پله شیشه ای دوبلکس، نوع و جنس استراکچر های مورد استفاده در کنار شیشه متفاوت می باشد.

.